Popyt na Bitcoin nadal rośnie – Grayscale wyjaśnia dlaczego Do Ilia Nikołajewa – środa, 9.09.2020 r.

Popyt na Bitcoin nadal rośnie – Grayscale wyjaśnia dlaczego Do Ilia Nikołajewa – środa, 9.09.2020 r.
Rate this post

Bitcoin (BTC) i Gold: te dwa są często porównywane pod względem wartości magazynu. Oba aktywa mogą być wykorzystane do przechowywania wartości. Bitcoin jest łatwiejszy w transporcie i sprzedaży, ale cena jest bardziej zmienna. Złoto to tradycyjny Save Habour, ale nie tak dynamiczny jak Bitcoin. Na zdjęciu widać Bitcoin przed kawałkami złota.
Spółka inwestycyjna Grayscale doświadcza obecnie rosnącego zainteresowania funduszy hedgingowych i innych inwestorów instytucjonalnych swoimi funduszami w Bitcoin Up i Ethereum. Firma skomentowała to teraz i wyjaśniła, dlaczego popyt jest obecnie tak duży.

Subskrybuj Google

Zapotrzebowanie na Bitcoin i Ethereum w skali szarości szybko rośnie.
Jak już wiadomo, Grayscale niezwykle zwiększył zapasy fizycznych Bitcoinsów. Ponad 30 000 BTC zostało dodanych kilka miesięcy temu i w tym samym okresie zakupiono ponad 80% BTC produkowanych przez górników.

W sumie fundusze hedgingowe i inne instytucje finansowe przekazały 1,7 miliarda dolarów na rzecz Grayscale Investment’s Bitcoin i funduszy kryptograficznych. Przynajmniej to właśnie powiedział w wywiadzie Rayhaneh Sharif-Askary, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Grayscale.

Sharif-Askary dołączył do podcastu Coinscrum Markets, aby opowiedzieć o rosnących ilościach Grayscale. Według gospodarza, Nisa Amolis, krypto-broker i custody service zarządzał w czerwcu 3,8 mld dolarów aktywów, co stanowi znaczący skok w stosunku do poprzednich miesięcy.

Ponadto, średnie tygodniowe inwestycje w kryptokurrency trusty Grayscale wzrosły o ponad 800% w ciągu roku, z 3,2 mln dolarów tygodniowo w 2019 roku do prawie 30 mln dolarów tygodniowo w 2020 roku.

Jak można wytłumaczyć nagły wzrost zainteresowania Bitcoinem i Co.?
Według Sharifa-Askary’ego rok 2020 był do tej pory rokiem niestabilności makroekonomicznej i bezprecedensowych bodźców monetarnych. Inwestorzy instytucjonalni poszukują alternatywnych zabezpieczeń na wypadek wybuchu kryzysu.

„To był rekordowy rok – dla nas rekordowy kwartał. Oczywiście, nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiego zapotrzebowania na nasze produkty“, powiedział Sharif-Askary w jednym z wywiadów. Co więcej, wielu nabywców to tradycyjne fundusze hedgingowe.

Spośród około 90% klientów, którzy pochodzą z instytucji, 44% to fundusze hedgingowe wielostrategowe, a kolejna znacząca część pochodzi z funduszy hedgingowych długo-/krótkich – powiedział prezes Grayscale.

Nisa Amolis, gospodarz Rynków Coinscrum, zapytał, czy ekspozycja jest w formie „planów 401k“, co jest trendem od czasu rozpoczęcia działalności w Grayscale w 2013 roku.

Sharif-Askary odpowiedział, że „rachunki uprzywilejowane pod względem podatkowym zawsze były i nadal będą jednym z najważniejszych narzędzi dla wysoko postawionych inwestorów“, ponieważ Bitcoin „nie jest utworzony w celu dostosowania się do operacyjnych i prawnych ram inwestorów.

Kup BitcoinTrade na wiodącej na świecie społecznej platformie handlowej!

Dołącz do milionów ludzi, którzy już odkryli, jak mądrzej inwestować, kopiując najlepszych inwestorów w naszej społeczności lub będąc skopiowanymi i zarabiając w ten sposób drugi dochód. Zacznij teraz!

Inwestorzy instytucjonalni różnicują się z Bitcoin and Co.
„Ostatecznie, nasi inwestorzy chcą osiągnąć ekspozycję na aktywa cyfrowe w formie, w której nie muszą kupować tych aktywów, aby utrzymać je dla siebie“, powiedziała.

W zeszłym roku do Bitcoinu wpłynęło 390 milionów dolarów od tych inwestorów, a do Ethereum 110 milionów dolarów. Sharif-Askary dodał, że klienci Grayscale są bardziej zróżnicowani w Altcoins. 38% klientów posiada więcej niż tylko Bitcoin, co oznacza wzrost o 9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Wzrost przypisuje „politycznemu wpływowi COVID-19“. Wreszcie, inwestorzy instytucjonalni, jak wszyscy inni, są zainteresowani zabezpieczeniem deficytowych aktywów, które „mogłyby zostać wykorzystane jako zabezpieczenie przed inflacją w świecie, w którym mamy do czynienia z bezprecedensowymi zachętami pieniężnymi“.

Stwierdzenia Grayscale’a wyraźnie pokazują, że nawet duzi inwestorzy instytucjonalni powoli, ale z pewnością zaczynają postrzegać Bitcoin i inne waluty kryptograficzne jako potencjalne inwestycje. Tak więc to tylko kwestia czasu, zanim inne firmy zorientują się, że Bitcoin może być bardzo dobrze wykorzystany do dywersyfikacji własnego portfela.

Jesteśmy ciekawi, jak zainteresowanie w Grayscale będzie się rozwijać w tym roku. Będziemy cię informować jak zawsze.